DODATEK DO PODŁOŻY OGRODNICZYCH, TORFÓW, ZIEMI UPRAWNEJ ORAZ OPRYSKÓW, STOSOWANY W SZKÓŁKACH, SADACH, OGRODACH ORAZ NA POLACH UPRAWNYCH - AGLEV® SI

CO TO JEST AGLEV® SI?

 

Produkt naturalny - zmielona skała, glinokrzemian o nazwie attapulgit, wydobywany w greckiej Gravenie

 

Produkt nieszkodliwy - skała, która stosowana jest m.in. jako środek przeciwbiegunkowy (smekta) dla ludzi i zwierząt, dopuszczona do stosowania w ekologicznej produkcji rolnej 

 

Produkt wspierający produkcję roślinną - właściwości AGLEV® SI pozwalają na ograniczenie podlewania nawet o 66% oraz zmniejszenie nawożenia do 30%.    

 

Produkt sprawdzony - stosowany w sadach (na przykład uprawa wiśni, czereśni), na uprawach rolnych (np. uprawa kukurydzy), w uprawie roślin balkonowych (np. surfinii), w uprawach warzyw i owoców (np. dyni, truskawek).

 

Produkt o długim okresie działania - w przeciwieństwie do innych dodatków do podłoży AGLEV® SI działa do 5 lat w glebie. 

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ AGLEV® SI?

 

AGLEV® SI zatrzymuje w glebie wodę i substancje odżywcze i oddaje roślinie, kiedy zaczyna ich brakować. To w praktyce znaczy, że podlewanie można zmniejszyć o 50-67% - zamiast podlewać codziennie, wystarczy co 2 lub 3 dni. 

 

Stosowanie AGLEV® SI pozwala też na zmniejszenie dawki nawozów, ponieważ są one zatrzymywane razem z wodą w AGLEV® SI i oddawane roślinie przez dłuższy czas. 

 

AGLEV® SI pochłania nawet rosę i zatrzymuje w glebie, dzięki czemu woda nie odparowuje i pozostaje dostępna w podłożu. 

GDZIE ZASTOSOWANO DOTYCHCZAS?

 

AGLEV® SI został już zastosowany w wielu aplikacjach, w tym:

 

1. BROKUŁ - zastosowanie AGLEV® SI w produkcji brokułów spowodowało o 100% wyższy wzrost roślin w stosunku do grupy kontrolnej (bez AGLEV® SI) - patrz zdj. 1 oraz powstrzymało inwazję owadów. Rosliny miały intensywny zielony kolor i były zdrowe.

 

2. ARBUZ - zastosowanie AGLEV® SI przyniosło wymierne korzyści, które zostały zbadane, takie jak: wyższa jakość owoców (2 jednostki cukru więcej w skali BRIX), wzrost produkcji (w jednym przypadku o 20% w innym aż o 62%), bogaty system korzeniowy i lepsze wykorzystanie substratu.

 

3. JAGODY GOJI - dzięki zastosowaniu AGLEV® SI stwierdzono intensywną wegetację młodych roślin (zdecydowanie różniąca się od grupy kontrolnej)

 

4. TRAWNIK - na zwykle wysuszonych trawnikach w Grecji zastosowano AGLEV® SI i zmniejszono nawadnianie o 66%. Trawa już po 30 dniach odzyskała kolor i zaczęła bujniej rosnąć. Warunki wzrostu określono jako ekstremalnie suche, co nie przeszkodziło trawnikowi doskonale się zazielenić (patrz zdjęcie 2 i 3)

 

5. WINOROŚL -wielokrotnie już zastosowano AGLEV® SI w produkcji winorośli (przykładowe efekty - patrz zdj. 4 i 5) i poprzez wspieranie gleby i oprysk na roślinę. 

 

6. JABŁONIE - zastosowano w Grecji i Polsce  AGLEV® SI i stwierdzono bardzo dobrze ukształtowane sadzonki oraz większe przyrosty i więcej zdrowych owoców (patrz zdj. 6)

 

7. OLIWKI - wielokrotne stosowanie wspiera wzrost i jakość oliwek, zapobiega inwazji owadów. AGLEV® SI stosowany jest zarówno do podłoża jak i do oprysków.

 

8. MELON - w wyniku stosowania AGLEV® SI stwierdzono bardzo intensywną wegetację i rozwój silnych roślin - zastosowano do nawadniania i zraszania.

 

9. PAPRYKA - doskonałe efekty stosowania AGLEV® SI na papryce, w tym: zdrowe sadzonki i owocowanie, brak inwazji owadów, silny system korzeniowy oraz 100% większe sadzonki z AGLEV® SI oraz zdrowe i mocno wybarwione rośliny (patrz zdj. 7 i 8).

 

10. DYNIA ZWYCZAJNA ( w Polsce także dynia olbrzymia) - bardzo dobre efekty od kiełkowania poprzez wzrost do owocowania roślin. Intensywna wegetacja, silne, ciemnozielone rośliny pomimo zmniejszenia podlewania o 66% oraz bardzo słabej i nieurodzajnej gleby.

 

11. BAKŁAŻAN - zastosowano w oprysku w celu ochrony przed owadami - nie zaobserwowano plagi owadów.

 

12. SAŁATA - przeprowadzono badania dotyczące zdolności do przeżywalności sadzonek w warunkach suszy (zdj. 9 - z AGLEV® SI i 10 - bez AGLEV® SI)

 

13. Także lucerna siewna, truskawki, pomidory, ogórki, ziemniaki, kukurydza, borówki, dęby, sosny i buki i wiele innych.

  SPOSOBY APLIKACJI

 

1. Przed wykonaniem sadzenia w rzędach (lub tylko pod drzewka) dodaje się AGLEV® SI 100 lub 200 w ilości 0,2 kg na 1 m2. Najważniejsze jest to, żeby był dostępny na powierzchni (zmieszany z glebą) około 20 cm dla małych roślin (np. truskawek) i w okolicy 20-40 cm lub więcej dla drzewek (w zależności od tego jaki rozległy jest system korzeniowy). Dodaje się 2 t na hektar, ale nie ma potrzeby rozsiewania go pomiędzy rzędami. Dlatego jeśli na to spojrzeć praktycznie to na przykład na 1 hektarze może być do obsiania tylko 0,2 do 0,5 hektara, bo tyle zajmują rzędy.

 

2. W istniejących rzędach, można pod nie podsiać na powierzchni i za pomocą grabi lub narzędzi rolniczych przemieszać wierzchnią warstwę ziemi.

 

3. Do oprysków stosuje się 20kg AGLEV® SI na 1-4 m3 w zależności od rośliny i stopnia rozwoju tej roślina, Na przykład w okresie kwitnienia 5 kg/m3 wody a w okresie wzrostu 15-20 kg/m3. 1 m3 wystarcza na około 1 hektar plantacji.

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Terra Eneo Sp. j. Roman Chodacki i wspólnicy

tel. +48 502 067 699, +48 730 247 633

mail: w.g@terratrade.pl, k.w@terratrade.pl

ul. Gen. Sikorskiego 71, 32-540 Trzebinia