Pył kąpielowy dla szynszyli Sepifeed S60 i S100

Sepiolit występujący w ofercie Terra Eneo jest produktem przeznaczonym do kąpieli szynszyli zarówno w hodowli domowej jak i hodowli przemysłowej. Futro szynszyli jest bardzo gęste i wymaga czyszczenia 2-3 razy w tygodniu. Należy do tego celu stosować preparaty, które nie tylko pochłaniają zanieczyszczenia ale także dbają o zdrowe i piękne futro zwierzaka. Wiele dostępnych na rynku piasków/pyłów kąpielowych kaleczy delikatne włosy szynszyli, co wpływa niekorzystnie na ich wygląd. Sepifeed S60 i S100 ze względu na obłe cząstki delikatnie czyści futro nie tnąc delikatnej struktury włosa.

Domowa hodowla roślin

W domowej hodowli roślin jednym z najważniejszych czynników egzogennych wpływających na wzrost i rozwój roślin jest woda i rozpuszczone w niej substancje odżywcze. Kluczowe znaczenie wody związane jest z jej rolą w roślinie. Woda magazynuje substancje odżywcze, transportuje je do wszystkich elementów rośliny (liść, łodyga, kwiatostan). Woda bierze także udział w parowaniu rośliny związanemu z oddawaniem do atmosfery szkodliwego nadmiaru ciepła. Brak lub niedostateczna ilość dostarczanej wody bardzo szybko wpływa na funkcje życiowe rośliny. Następuje więdnięcie, schnięcie liści, obsychanie korzeni i łodygi a w końcu prowadzi do śmierci rośliny.

Attapulgit jest glinokrzemianem, który posiada ogromną strukturę mikroporów o powierzchni aż 250-300 m2/g. Ta porowatość daje attapulgitowi i produktom wytworzonym na jego bazie (np. AGLEV), bardzo wysoką chłonność. Woda i substancje odżywcze zatrzymywane wewnątrz porów są uwalniane powoli zabezpieczając potrzeby rośliny na dłużej.