ROLNICTWO WSPARCIE W OKRESIE SUSZY I POWODZI

Terra Eneo oferuje produkty na bazie glinokrzemianów przyczyniające się do istotnego wzrostu wodnej pojemności retencyjnej gleby, nawet w bardzo ekstremalnych warunkach temperaturowych.

 

Polepszacze gleby serii AGLEV SI to całkowicie naturalne produkty - czysty minerał przygotowany termicznie oraz mechanicznie.

 

Attapulgit tworzy ogromna struktura mikroporów 250-300 m2/g (6 razy więcej niż zeolit), co w połączeniu z ziemią, czy torfem, prowadzi do stworzenia olbrzymiej pojemności wodnej gleby (rezerwy wody), zapewniając roślinom ochronę w okresie niedoboru wody, (zmniejszając koszt nawadniania), a jednocześnie ogromna porowata struktura attapulgitu pomaga w napowietrzaniu systemu korzeniowego, jak i w przechowywaniu składników odżywczych, powoli uwalniając je do rośliny*.

 

Mogą być stosowane w mieszance z nawozem, a nawet pozwalają ograniczyć jego stosowanie do 30%.

 

Główne zalety

 • Znaczne oszczędności podczas nawadniania oraz ochrona w okresie wysokich temperatur - redukcja nawadniania w okresie suszy nawet o 50% - 66% (np. co 2-3 dni zamiast codziennie)

 • * Lepsze wykorzystanie nawozu przez rośliny - pochłanianie nadmiaru nawozów (azot, potas, fosforu i pierwiastków śladowych) z gleby i stopniowe ich uwalnianie, przedłużające w ten sposób ich działanie.

 • Mogą być stosowane w mieszance z nawozem, a nawet pozwalają ograniczyć jego stosowanie do 30%.

 • Napowietrzanie systemu korzeniowego - dzięki ogromnej strukturze porowatej.

 • Poprawa struktury i żyzności gleby (zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy)

 

 

AGLEV®

Postać

Typ gleby

Stosowanie

SI 100

granulki (ᴓ max. 5 mm)

ciężkie, mocno gliniaste i zbrylone

 • na powierzchni gleby

 • zmieszany z glebą

SI 200

granulki (ᴓ max. 1 mm)

średnie i lekkie, piaszczyste i gliniaste, mieszane


torf

 • na powierzchni gleby

 • zmieszany z glebą


 • zmieszany z torfem

SI 300

proszek

dowolny

 • w formie oprysku (mieszać z wodą lub środkiem chemicznym). Oprysk liści i drzew.

 

Zastosowanie:

 • w rolnictwie

 • w ogrodnictwie i szkółkarstwie

 • w pielęgnacji trawników, zielonych placów zabaw, boisk golfowych i innych terenów zielonych.

 

Stosowany w rolnictwie attapulgit w postaci granulatu, posiada ogromną strukturę mikroporów (250-300m2/g), która pomaga w napowietrzaniu systemu korzeniowego rośliny oraz w przechowywaniu składników odżywczych, gwarantując ich powolne uwalnianie do rośliny. Produkty na bazie attapulgitu to produkty zarejestrowane jako pomocnicze środki dla gleby oraz środki pomocnicze w wykazie substancji dopuszczonych do stosowania w ekologicznej produkcji rolnej. Produkty te tworzą rezerwę wody w pobliżu systemu korzeniowego, zmniejszają wypłukiwanie substancji odżywczych z gleby, regulują pH gleby, zmniejszają zużycie nawozów (retencja azotu) i korzystnie wpływają na system korzeniowy i wzrost roślin. Ponadto poprawiają wymianę jonową w glebie, wiążą metale ciężkie i substancje organiczne.

 

W ogrodnictwie i szkółkarstwie, gdzie stosowanie produktów na bazie glinokrzemianów odgrywa znaczącą rolę we wspieraniu wzrostu i rozwoju silnego systemu korzeniowego, przetworzony attapulgit wpływa na zdrowie i odporność roślin. Nowoczesne metody produkcji upraw wymagają precyzyjnego dozowania nawozów oraz nowej generacji, przyjaznych środowisku pestycydów i dodatków niezbędnych dla osiągnięcia optymalnej wydajności. W odpowiedzi na te wymogi Terra Eneo oferuje nośniki, które zapewniają dokładne rozprowadzenie i absorpcję dla szerokiego wachlarza specjalistycznych zasiewów uprawnych.

 

Terra Eneo oferuje także produkty przeznaczone do pielęgnacji trawników, zielonych placów zabaw, boisk golfowych i innych terenów zielonych. Zapewniają one lepsze napowietrzanie trawnika. Dostępne są również produkty służące do renowacji, odnowy gleby i naturalnego środowiska.

 

16 stycznia 2019

POWRÓT DO OFERTY

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Terra Eneo Sp. j. Roman Chodacki i wspólnicy

tel. +48 502 067 699, +48 730 247 633

mail: w.g@terratrade.pl, k.w@terratrade.pl

ul. Gen. Sikorskiego 71, 32-540 Trzebinia