AGLEV® SI

DODATEK DO PODŁOŻY OGRODNICZYCH, TORFÓW, ZIEMI UPRAWNEJ ORAZ OPRYSKÓW, STOSOWANY W SZKÓŁKACH, SADACH, OGRODACH ORAZ NA POLACH UPRAWNYCH
Produkt naturalny
Zmielona skała, glinokrzemian o nazwie attapulgit, wydobywany w greckiej Gravenie.
Produkt nieszkodliwy
Skała, która stosowana jest m.in. jako środek przeciwbiegunkowy (smekta) dla ludzi i zwierząt, dopuszczona do stosowania w ekologicznej produkcji rolnej.
Produkt wspierający produkcję roślinną
Właściwości AGLEV® SI pozwalają na ograniczenie podlewania nawet o 66% oraz zmniejszenie nawożenia do 30%.
Produkt sprawdzony
Stosowany w sadach (na przykład uprawa wiśni, czereśni), na uprawach rolnych (np. uprawa kukurydzy), w uprawie roślin balkonowych (np. surfinii), w uprawach warzyw i owoców (np. dyni, truskawek).
Produkt o długim okresie działania
W przeciwieństwie do innych dodatków do podłoży AGLEV® SI działa do 5 lat w glebie.
AGLEV® SI

Dlaczego warto?

AGLEV® SI zatrzymuje w glebie wodę i substancje odżywcze i oddaje roślinie, kiedy zaczyna ich brakować. To w praktyce znaczy, że podlewanie można zmniejszyć o 50-67% – zamiast podlewać codziennie, wystarczy co 2 lub 3 dni.

Stosowanie AGLEV® SI pozwala też na zmniejszenie dawki nawozów, ponieważ są one zatrzymywane razem z wodą w AGLEV® SI i oddawane roślinie przez dłuższy czas.

AGLEV® SI pochłania nawet rosę i zatrzymuje w glebie, dzięki czemu woda nie odparowuje i pozostaje dostępna w podłożu.

AGLEV® SI

Dotychczasowe zastosowania

AGLEV® SI został już zastosowany w wielu aplikacjach, w tym:

1. BROKUŁ – zastosowanie AGLEV® SI w produkcji brokułów spowodowało o 100% wyższy wzrost roślin w stosunku do grupy kontrolnej (bez AGLEV® SI) – patrz zdj. 1 oraz powstrzymało inwazję owadów. Rosliny miały intensywny zielony kolor i były zdrowe.

2. ARBUZ – zastosowanie AGLEV® SI przyniosło wymierne korzyści, które zostały zbadane, takie jak: wyższa jakość owoców (2 jednostki cukru więcej w skali BRIX), wzrost produkcji (w jednym przypadku o 20% w innym aż o 62%), bogaty system korzeniowy i lepsze wykorzystanie substratu.

3. JAGODY GOJI – dzięki zastosowaniu AGLEV® SI stwierdzono intensywną wegetację młodych roślin (zdecydowanie różniąca się od grupy kontrolnej)

4. TRAWNIK – na zwykle wysuszonych trawnikach w Grecji zastosowano AGLEV® SI i zmniejszono nawadnianie o 66%. Trawa już po 30 dniach odzyskała kolor i zaczęła bujniej rosnąć. Warunki wzrostu określono jako ekstremalnie suche, co nie przeszkodziło trawnikowi doskonale się zazielenić (patrz zdjęcie 2 i 3)

5. WINOROŚL -wielokrotnie już zastosowano AGLEV® SI w produkcji winorośli (przykładowe efekty – patrz zdj. 4 i 5) i poprzez wspieranie gleby i oprysk na roślinę.

6. JABŁONIE – zastosowano w Grecji i Polsce AGLEV® SI i stwierdzono bardzo dobrze ukształtowane sadzonki oraz większe przyrosty i więcej zdrowych owoców (patrz zdj. 6)

7. OLIWKI – wielokrotne stosowanie wspiera wzrost i jakość oliwek, zapobiega inwazji owadów. AGLEV® SI stosowany jest zarówno do podłoża jak i do oprysków.

8. MELON – w wyniku stosowania AGLEV® SI stwierdzono bardzo intensywną wegetację i rozwój silnych roślin – zastosowano do nawadniania i zraszania.

9. PAPRYKA – doskonałe efekty stosowania AGLEV® SI na papryce, w tym: zdrowe sadzonki i owocowanie, brak inwazji owadów, silny system korzeniowy oraz 100% większe sadzonki z AGLEV® SI oraz zdrowe i mocno wybarwione rośliny (patrz zdj. 7 i 8).

10. DYNIA ZWYCZAJNA ( w Polsce także dynia olbrzymia) – bardzo dobre efekty od kiełkowania poprzez wzrost do owocowania roślin. Intensywna wegetacja, silne, ciemnozielone rośliny pomimo zmniejszenia podlewania o 66% oraz bardzo słabej i nieurodzajnej gleby.

11. BAKŁAŻAN – zastosowano w oprysku w celu ochrony przed owadami – nie zaobserwowano plagi owadów.

12. SAŁATA – przeprowadzono badania dotyczące zdolności do przeżywalności sadzonek w warunkach suszy (zdj. 9 – z AGLEV® SI i 10 – bez AGLEV® SI)

13. Także lucerna siewna, truskawki, pomidory, ogórki, ziemniaki, kukurydza, borówki, dęby, sosny i buki i wiele innych.

AGLEV® SI

Sposoby aplikacji

1. Przed wykonaniem sadzenia w rzędach (lub tylko pod drzewka) dodaje się AGLEV® SI 100 lub 200 w ilości 0,2 kg na 1 m2. Najważniejsze jest to, żeby był dostępny na powierzchni (zmieszany z glebą) około 20 cm dla małych roślin (np. truskawek) i w okolicy 20-40 cm lub więcej dla drzewek (w zależności od tego jaki rozległy jest system korzeniowy). Dodaje się 2 t na hektar, ale nie ma potrzeby rozsiewania go pomiędzy rzędami. Dlatego jeśli na to spojrzeć praktycznie to na przykład na 1 hektarze może być do obsiania tylko 0,2 do 0,5 hektara, bo tyle zajmują rzędy.

2. W istniejących rzędach, można pod nie podsiać na powierzchni i za pomocą grabi lub narzędzi rolniczych przemieszać wierzchnią warstwę ziemi.

3. Do oprysków stosuje się 20kg AGLEV® SI na 1-4 m3 w zależności od rośliny i stopnia rozwoju tej roślina, Na przykład w okresie kwitnienia 5 kg/m3 wody a w okresie wzrostu 15-20 kg/m3. 1 m3 wystarcza na około 1 hektar plantacji.