Sorbenty

sorb-6

Terra Eneo oferuje naturalne sorbenty przemysłowe do wszystkich zastosowań. Są to środki pochłaniające wycieki o różnej wielkości i skali. Są to produkty naturalne, szybkie i łatwe w użyciu, przyjazne dla środowiska i efektywne. Sorbenty dostępne w naszej ofercie są glinokrzemianami.
Glinokrzemiany są szeroko wykorzystywane przez służby ratownictwa drogowego (Terra Eneo posiada w swojej ofercie Abso-Pro L16 sorbent z certyfikatem CNBOP) oraz w przemyśle, rolnictwie i innych gałęziach gospodarki.
Ze względu na postać granulatu, sorbenty zapobiegają upadkom spowodowanym poślizgnięciem się. Pochłaniają nieprzyjemne zapachy, dlatego wykorzystywane są zarówno w biurach, poczekalniach, jak i rzeźniach. Utrudniają fermentację bakteryjną, a przy tym posiadają właściwości chłonne zgodne z wymogami dla gastronomii i hotelarstwa.
Nie wymagają specjalnych środków ostrożności przy użytkowaniu, transporcie i składowaniu. W porównaniu do innych sorbentów, oferują znaczne korzyści w zakresie trwałości i zdolności absorpcji, które zapewniają większą opłacalność.

Sorbenty dostępne w ofercie Terra Eneo:

ABSO-PRO® L16 jest produktem sypkim, wysokiej jakości absorbentem do wszystkich zastosowań, o twardych, nielasujących się granulkach z kalcynowanej glinki attapulgitowej. Produkt jest wolny od pyłu, antypoślizgowy i niepalny, co czyni go odpowiednim do intensywnych zastosowań w codziennej praktyce lub awaryjnych sytuacjach w miejscu pracy.

ABSO-PRO® L16 to neutralny mineralny absorbent, lekki i sypki, posiadający dużą powierzchnię chłonną o wysokiej chłonności oleju i wody. ABSO-PRO® L16 to twarde, odporne na wilgoć granulki, które nie zwiększają rozmiaru.

Dane techniczne:
– materiał: kalcynowany attapulgit
– wygląd zewnętrzny: czerwonawo-beżowe granulki
– zawartość wilgoci: 2% (maksymalnie 4%)
– absorpcja wody (met. Westinghouse’a): 135%
– absorpcja oleju (met. Westinghouse’a): 100%
– granulometria 0,25-1,18 mm
– gęstość nasypowa 0,6 g/cm3
– pH 8

Produkt posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP, co oznacza, iż jest dopuszczony do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych przez Państwowe i Ochotnicze Straże Pożarne.

ABSO-PRO® UNIVERSAL to w pełni naturalny, łatwy w użyciu granulowany sorbent, który jest w stanie natychmiast absorbować i wiązać wszystkie płyny i zapachy ze wszelkiego rodzaju powierzchni.

Pakowany w karton 6L z uchwytem, co sprawia, że bardzo łatwo go przechowywać i stosować. Idealny do rutynowego stosowania i przy powszechnych zdarzeniach w domu lub na zewnątrz. Zadania realizowane przez sorbent:
– pochłanianie oleju silnikowego i innych olejów smarowych oraz wycieków z różnych powierzchni
– pochłanianie oleju spożywczego i innych płynów w kuchni
– absorpcja i neutralizacja wycieków kwasu
– pochłanianie zapachów i cieczy na dnie pojemników na śmieci
– pochłanianie kapiącego tłuszczu z rusztów grillowych
– poprawa retencji wody w ziemi doniczkowej
– poprawa przyczepności na oblodzonych nawierzchniach

SEPISORB 15/30 UNIVERSAL to sepiolitowy sorbent naturalny, minerał, którego struktura kanałowa wpływa na wysoki stopień zdolności sorpcyjnej. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle i rolnictwie. Jego typowym zastosowaniem jest pochłanianie różnego rodzaju wycieków.

Dane techniczne:
– materiał: sepiolit (uwodniony krzemian magnezu)
– zawartość wilgoci: 11% (maksymalnie)
– absorpcja wody: 130%
– absorpcja oleju: 60%
– granulometria 0,25-1,18 mm
– gęstość nasypowa 0,64-0,71 g/cm3

Podstawowe właściwości:
– duża zdolność absorpcji i adsorpcji
– duża powierzchnia chłonna
– środek antypoślizgowy
– obojętny chemicznie
– ognioodporny, wysoce bezpieczny w użyciu i przechowywaniu
– pochłania nieprzyjemne zapachy (np. w rzeźniach)